Poznejte nás osobně

„Rozhodnutí začít podnikat ke mně přišlo před osmi lety. Od té doby jsem překonal hromadu překážek a naučil se tolik věcí, které by mi žádná škola na světě nikdy nedala.“ Lukáš Kochrda

Začínal jsem na nule. V době, kdy jsem opustil jistotu zaměstnání a měl našetřených asi třicet tisíc. Říkal jsem si, že kdyby něco, tak dva měsíce s tím vydržím. Šel jsem do toho po hlavě a úplně bez zkušeností. Udělat si živostenský list, to byla několik dní moje noční můra. Bez legrace.

Byl jsem jako Alenka v říši divů. Znalosti získané ve škole pro mě v tu chvíli neměly žádnou cenu. A tak jsem začal hledat, jak se prosadit. Slova jako internetový marketing, e-mailing nebo prodejní automatizace, pro mě byla úplně nová.

Žádné návody neexistovaly. Všechny úspěchy a neúspěchy byly způsobeny metodou pokus-omyl. Díky tomu se mi do rukou dostal střípek, který jsem opracovával a vytvořil z něj diamant.

Tím diamantem jsou Kurzy s úsměvem. Místo, které jsme stvořili spolu s Honzou Tipmannem, abychom vám v něm mohli předávat všechno, s čím se ve své praxi setkáváme. Nic si nenecháme pro sebe. Co funguje nám, může fungovat i vám. Je to taková mapa na cestě k vašemu úspěšnému podnikání. Abyste místo metody pokus-omyl mohli jít rovnou na jistotu.

S Lukášem nás pojí podobný rozjezd podnikání i zaměření, kterým jsme se vydali. Oba máme rádi, když všechno hezky lícuje, výsledek stojí zato a především když daná věc funguje.

I já jsem oběvil střípek, který jsem opracovával ve snaze vytvořit z něho diamant. Narazili jsme na sebe ve chvíli, kdy jsme měli téměř hotovo. Zjistil jsem, že v jádru tvoříme to samé. Přesto každý trochu odlišně.

Léta praxe a odříkání, stovky pokusů, omylů, úspěchů, učení se svépomocí i od těch nejlepších v oboru. Všechno to jsme dali dohromady a vytvořili základy pro Kurzy s úsměvem. Místo, které vás může vzdělávat a inspirovat tak dlouho, jak jen budete potřebovat.